Młodzi -33 dni - Dzień 33

Lektura duchowa - Jan Paweł II

Młodzi -33 dni - Dzień 33

Dzień 33: „Oto czynię wszystko nowe”.


 

Umiłowana Młodzieży, nim zakończymy to spotkanie, chciałbym w Imię Pana wezwać was do zawarcia paktu wierności z Ewangelią, który stałby się niejako echem i próbą waszego przyłączenia się do Chrystusa, co nastąpiło poprzez chrzest.

On nazwał was solą ziemi. Dlatego wzywam was do udzielenia Mu odpowiedzi poprzez czyny nowego życia.

Czy chcecie być wszędzie świadkami Jezusa Chrystusa? W waszych rodzinach, w waszych miejscach nauki i pracy?

Czy chcecie być wierni, Jezusowi i Jego nauce w waszym życiu osobistym, w poszanowaniu waszego ciała, w przyjaźni, w narzeczeństwie?

Czy chcecie być świadkami Chrystusa w szacunku dla życia ludzkiego, które jest zawsze święte, i w obronie praw osoby, będącej żywym obrazem Boga?

Czy chcecie być świadkami Chrystusa w waszych zajęciach i w odpoczynku, w solidarności pracy i w sporcie?

On patrzy wam w oczy, żąda od was szlachetności, oczekuje odpowiedzi, której nie powinniście odkładać do jutra. Patrzy na was może z tą samą gorącą, osobistą miłością, z jaką patrzył na młodzieńca z Ewangelii, i rzuca wam wyzwanie mogące zmienić wasze życie: „Przyjdź i chodź za Mną” (Mk 10, 21).

Warto pójść za Chrystusem. On jest jedynym, który nie zdradza. Do każdego z was Jezus kieruje słowo, które powinniście rozważyć w swym sercu, potem zaś wcielić w czyn. On wzywa was i posyła. Odpowiedzcie Mu z zapałem i zdecydowaniem. Czy przyjmujecie posłannictwo, jakie wam powierza? Czy będziecie Jego świadkami i siewcami Jego słowa wśród innych młodych? Czy zobowiązujecie się do budowania na Ewangelii sprawiedliwszego, bardziej braterskiego społeczeństwa? Czy będziecie cały wasz zapał wkładać w budowę nowej cywilizacji miłości?

Niechaj w tym waszym zobowiązaniu do wierności Chrystusowi towarzyszy wam Maryja, nasza Matka. Ona, młoda Dziewica z Nazaretu, odpowiedziała wielkodusznie i — poprzez przyjęcie oraz wydanie na świat Chrystusa, błogosławionego owocu Jej łona — historię ludzką zmieniła w historię zbawienia!

(Jan Paweł II, Bogota, spotkanie z młodzieżą na stadionie Nemesio Camacho, 2.07.1986 r.)